Effectieve doceerstrategieën: het verschuiven van een productgerichte focus naar procesgerichte focus middels formatief handelen

Master Thesis (2022)
Author(s)

M.E. Nieuwenhuis (TU Delft - Applied Sciences)

Contributor(s)

J.G. Spandaw – Mentor (TU Delft - Analysis)

MJ de Vries – Graduation committee member (TU Delft - Science Education and Communication)

JW van der Woude – Graduation committee member (TU Delft - Mathematical Physics)

Faculty
Applied Sciences
Copyright
© 2022 Martijn Nieuwenhuis
More Info
expand_more
Publication Year
2022
Language
English
Copyright
© 2022 Martijn Nieuwenhuis
Graduation Date
17-10-2022
Awarding Institution
Delft University of Technology
Programme
['Applied Sciences | Science Education and Communication']
Faculty
Applied Sciences
Reuse Rights

Other than for strictly personal use, it is not permitted to download, forward or distribute the text or part of it, without the consent of the author(s) and/or copyright holder(s), unless the work is under an open content license such as Creative Commons.

Abstract

Dit onderzoek beoogt de veelal overheersende productgerichte focus van leerlingen in het wiskundeonderwijs te verschuiven naar een procesgerichte focus. Hiertoe is een Hypothetical Teaching and Learning Trajectory (HTLT) ontworpen waarin volgens een iteratief proces onderzocht is hoe docenten leerlingen kunnen helpen om uitwerkingen te noteren zodat deze voldoen aan succescriteria en leerdoelen. Allereerst is verduidelijkt aan leerlingen wat succescriteria zijn met betrekking tot het oplossen van wiskundige problemen aan de hand van voorbeelduitwerkingen. Vervolgens is van een aantal doceerstrategieën de effectiviteit onderzocht in het trainen van leerlingen in het toepassen van deze succescriteria en leerdoelen. Deze strategieën zijn het trainen van leerlingen een complete schets te maken, het toepassen van scaffolding in een vlekopgave en het toepassen van de goal free strategie. Deze interventies dragen bij aan het verduidelijken, delen en laten toepassen van succescriteria in het werk van leerlingen.

Files

License info not available